Najczęściej zadawane pytania
Pytania ogólne
Jaka jest różnica między wyciskarkami Revo830 i Evo820?
Obydwa modele są wyposażone w pokrywę z klapką, umożliwiającą umieszczanie całych składników. Model EV0820 ma wlot o szerokości 82 mm, natomiast REVO830 ma nieco większy otwór o szerokości 88 mm.
Wyciskarka REVO830 posiada ślimak smart-cut, który tnie składniki przed wyciskaniem. Jest to szczególnie przydatne przy takich składnikach jak marchew czy seler naciowy. Zobacz nasz film pokazujący pracę wyciskarki na tych składnikach
Model REVO830 ma również szerszy wylot miąższu, dzięki temu wyciskarka pracuje płynniej.
Czym różnią się wyciskarki Kuvings od innych dostępnych w sklepach?
Od ponad 40 lat Kuvings tworzy urządzenia zapewniające zdrowy tryb życia. Byliśmy pierwszą firmą zajmującą się wyciskaniem soków, która wprowadziła duży wlot na całe owoce i warzywa. Ta opatentowana konstrukcja skraca czas przygotowania, umożliwiając szybkie i łatwe wyciskanie soku.
Produkujemy również własne urządzenia, dzięki czemu dogłębnie rozumiemy ich budowę. Wszystkie wyciskarki są objęte 10-letnią gwarancją i zapewniamy stałą dostępność do części zamiennych wszystkich modeli - również tych dawno wycofanych ze sprzedaży!
Nasze wyciskarki są bardzo wszechstronne — możesz przygotować soki, koktajle, sorbety i mrożone desery, a także domowe mleka orzechowe!
Czy w wyciskarkach przygotuję soki cold-press?
Wyciskarki wolnoobrotowe nie wytwarzają ciepła, dlatego otrzymasz z nich soki wyciskane na zimno. Nie mają prasy hydraulicznej jak tradycyjne wyciskarki do soków na zimno, ale zamiast tego używają ciężkiego ślimaka do delikatnego miażdżenia i wyciskania składników w niskiej temperaturze. To najbardziej kompaktowy i niedrogi sposób na przygotowanie soku tłoczonego na zimno w domu.
Czy wyciskanie soku z owoców i warzyw usuwa zawartość błonnika?
Istnieją dwa rodzaje błonnika: rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Sok owocowy i warzywny zawiera rozpuszczalny błonnik, który obniża cholesterol, reguluje poziom cukru we krwi i nie tylko. Miąższ zawiera nierozpuszczalny błonnik, który po prostu zwiększa objętość stolca. Zrównoważona dieta zawiera oba rodzaje błonnika, ale wyciskanie soku to świetny sposób na wchłonięcie dużej ilości rozpuszczalnego błonnika bez wypełniania żołądka nierozpuszczalnym błonnikiem.
Czy do wyciskarek dołączone są przepisy?
Tak! Do każdej wyciskarki dołączamy 2 książki z przepisami: pierwszą, przygotowaną przez Koreańskiego producenta i drugą, polską - stworzoną we współpracy z doświadczonymi lekarzami.
Ponadto po zakupie otrzymasz od nas darmowy dostępn do kolekcji kilkudziesięciu e-booków z sezonowymi i tematycznymi pomysłami na wykorzystanie wyciskarki... i nie tylko!
Czy wyciskarki są głośne?
Wyciskarki wolnoobrotowe nazywane są także „cichymi wyciskarkami”, ponieważ silnik obraca się wolniej, wytwarzając mniej hałasu niż tradycyjne sokowirówki. Oczywiście nasze wyciskarki nie są całkowicie ciche, ale bez problemu przygotujesz w nich soki bez niepokojenia domowników lub sąsiadów uciążliwym hałasem.
Dlaczego soki są gęste?
Sok staje się gęstszy w przypadku zbyt szybkiego wrzucania składników - pod wpływem dużego ciśnienia, przez oczka sita przeciska się więcej wytłoczyn. Dopiero gdy przestają wychodzić wytłoczyny dokładamy kolejną porcję składników. w ten sposób odpady nie dostaną się do misy z wyciskanym sokiem.
Drugą najczęstszą przyczyną są same składniki – świeże i twarde dają soki klarowne, natomiast z tych miękkich sok będzie bardziej gęsty.
Jak używać wyciskarek?
Jak uzyskać maksymalną ilość soku?
Wrzuć i poczekaj! Wrzucając składniki należy dopasować tempo nie do tego, ile zmieści się w pokrywie, ale do prędkości, z jaką urządzenie jest w stanie je wycisnąć i oddać suchy odpad. Identycznie postępujesz jedząc: każdą kolejną porcję przeżuwasz dopiero po połknięciu poprzedniej.
Przy sokach mieszanych najlepiej jest wyciskać składniki naprzemiennie, np. jabłko – marchew – jabłko – burak – cytryna – jabłko – marchew itd.
Jak umyć wyciskarkę?
Wszystkie części umyjesz pod bieżącą wodą z użyciem szczotek, które znajdziesz w wyposażeniu standardowym.
Zobacz nasz film, który pokazuje jak szybko i prosto doczyścisz wszystkie elementy.
Jak wyciskać różne typy składników?
Twarde warzywa (burak, marchew)
Kuvings doskonale radzi sobie z takimi produktami, o ile tylko wrzuca się je do małego wlotu. Jeżeli warzywa są szczególnie grube, przekrój je na nieco mniejsze kawałki (np. ćwiartki lub słupki), nie krój ich jednak w drobną kostkę ani plasterki. Pamiętaj by nie korzystać przy nich z popychacza. Jest
on zarezerwowany dla bardziej miękkich składników.
Włókniste warzywa i owoce (seler naciowy, pokrzywa, ananas)
Dzięki udoskonalonej konstrukcji wyciskarki Revo830, jędrne składniki, takie jak seler naciowy, możesz wrzucać do małego wlotu w całości, a ślimak sam przerwie strukturę włókien. W pozostałych modelach przekrój składniki na 2-3 cm kawałki i wrzucaj, uważnie obserwując wylot pulpy.
W przypadku warzyw wiotkich (np. natka pietruszki) zalecamy krojenie na ok. 2 cm części, aby usprawnić proces wyciskania. Jeżeli po dłuższej eksploatacji otwór odpadów ulegnie zatkaniu, oczyść go ręcznie.
Szczególnie wymagające (aronia, pigwa, maliny, winogrona)
Produkty te mają wytrzymałe skórki i mnóstwo drobnych pestek. Składniki wrzucaj małymi porcjami i powoli, a przy większych ilościach, po ok 1 litrze soku, przeczyść wyciskarkę ręcznie. Aronię i winogrona przed wyciskaniem warto przemrozić, co sprawi, że skóra będzie się łatwiej kruszyła.
Najbardziej miękkie (banan)
Podziel je na małe porcje – np. 2 cm i wrzucaj naprzemiennie z czymś bardziej soczystym. Ten sposób umożliwi pełniejsze wykorzystanie bananów i wyciśnięcie „kubusiowego” soku uwielbianego przez najmłodszych.
Do wyciskania samego banana świetnie nadaje się opcjonalne sito do koktajli.
Wręcz stworzone do wyciskania
Cytrusy czy jabłka są idealne do wyciskania. Te pierwsze obierz ze skóry, z kolei jabłka, po umyciu, można wrzucać w całości – nawet ze skórką i ogryzkiem!
Zwróć uwagę, że z jabłek twardych sok będzie klarowniejszy, a z miękkich – gęsty niczym mus (tyczy się to też innych składników). Szczególnie polecamy gatunek ligol, który jest tani, dostępny, soczysty i słodki.